Leden 2018

28/1

28. ledna 2018 v 15:45 | иαиα.
Zdravím :-)

Celý víkend jsem zatím strávila v posteli v poloze pololežící (v této poloze poslední dobou trávím téměř všechen svůj volný čas, to řeknu narovinu, musí na mě být docela smutný pohled). Cítím, že na nic nemám sílu. Došlo to tak daleko, že jsem nebyla na kontrole u jednoho doktora a nedokázala jsem si ani během následujících tří týdnů zařídit nový termín apod. Stačí málo a už se vnitřně hroutím, že to nedám (i když se mi to docela dobře daří navenek uhrát tak, že vypadám, že je všechno ok). Na starém blogu jsem o tom psala, ale několik let jsem bojovala se sociální fobií, doteď bojuju s tím, že mám tendenci se hrozně obávat určitých situací, které mě čekají (přitom jsou to ale celkem běžné situace). Poslední dva měsíce je to horší :-(

Tak jsem si řekla, že si to začnu zapisovat sem.
Moje týdenní cíle (pokud nějaké budu mít),
moje jídelníčky (protože poslední dobou je to otřes, budu to sem psát všechno, asi se pak budu muset stydět, ale co),
shrnutí týdne (jestli jsem splnila cíle, jak se mi dařilo atd.)

Dneska jsem se vážila a mám 54,6 kg, přibrala jsem kilo, což je až neuvěřitelné vzhledem k tomu, kolik jsem toho sežrala. Jediná změna je, že jsem se někdy po Štědrém dni rozhodla, že přestanu definitivně jíst maso, takže od té doby ho nejím. A nemůžu dělat žádné náročnější cvičení, v podstatě bych neměla dělat ŽÁDNOU namáhavější činnost, takže cvičení nečekejte, musím to ještě probrat s doktorem.

Moje úkoly (které jsem si zatím sepsala) na příští týden:
Přeobjednat se u zubaře,
zajít na domluvenou kontrolu k dalšímu doktorovi,
zapisovat si jídelníčky,
poctivě nosit gumičky na rovnátka,
alespoň dvakrát si během týdne uvařit oběd do práce.

I sesmolit tento velice souvislý článek mi dalo opravdu zabrat. Na konci týdne tedy očekávejte shrnutí. Ať se vám daří, kočky :-)


25/1

25. ledna 2018 v 14:18 | иαиα.
Zdravím,

já vím, že se vůbec neozývám a že bych měla, akorát nevím, co psát, všechno je teď na dvě věci. Nemám na nic náladu, v práci to stojí taky za hovno, pořád přemýšlím o výpovědi, ale nemůžu se k tomu rozhoupat, nejsem rozhodnutá. Hodně se mi střídají nálady, nevím co s tím. A taky se bojím, že bych si v tomto stavu včas nenašla novou práci, nemohla bych doma přiznat, že jsem jen tak dala výpověď a nic nemám. Nemůžu si dovolit být na pracáku, peníze potřebuju, ale je toho teď na mě opravdu hodně, ze všeho se hroutím.

Váhu momentálně nevím, zvážím se, až se na to budu cítit, kdybych viděla, že jsem něco přibrala, tak by mi to vůbec nepomohlo.

Budu se snažit to nějak překonat, nestresovat se, zase si vytvořit nějaký režim činností, abych neměla na depkaření čas a uvidím. Ale snažím se o to už asi měsíc a nejde mi to.